Likwidacja zmarszczek osoczem bogatopłytkowym

News


Młodzieńczy wygląd to marzenie nie jednej z nas. Wychodząc na przeciw potrzebom współczesnych kobiet specjaliści opracowują coraz bardziej innowacyjne metody zapobiegające starzeniu się skóry. Jedną z nich jest zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, który polega na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi…

Zabieg likwidacji zmarszczek osoczem bogatopłytkowym polegający na wstrzykiwaniu pacjentce jej własnej krwi to alternatywa dla kobiet, które nie chcą ryzykować z nienaturalnym wyrazem twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub obawiają się ingerencji skalpela. Osocze bogatopłytkowe jest bogate w komórki i peptydy pobudzające inne komórki do podziału oraz wspomagające odnowę biologiczną tkanek skóry.

Podpowiadamy, jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i kto może z niego skorzystać.

 

Jak przebiega zabieg?

Najpierw lekarz pobiera od pacjentki próbkę krwi i odwirowuje w specjalnej wirówce, aby oddzielić czerwone krwinki od osocza bogatopłytkowego. Do odseparowanego osocza lekarz dodaje specjalny odczynnik, tj. trombina lub chlorek wapnia, który aktywuje płytki krwi do produkcji białek stymulujących wzrost komórek (cytokin). Taki preparat podaje się na za pomocą metody stosowanej w mezoterapii. Ponadto można wykonać wolumetrię czyli aplikowanie go liniowo wzdłuż zmarszczek.

W trakcie zabiegu zachodzi taki sam proces, jak w przypadku gojenia się rany, czyli następuje stymulacja komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do produkcji kolagenu. Skutkuje to regeneracją i rewitalizacją komórek skóry, która staje się nawilżona i odmłodzona.

Czas trwania zabiegu to około 60 min, a jego koszt wynosi od około 1000 zł do 2000 zł.

 

Kto może skorzystać z zabiegu?

Likwidacja zmarszczek osoczem bogatopłytkowym doskonale sprawdza się u pacjentów, których skóra wymaga biostymulacji i odbudowy. Zabieg ten jest również idealny dla osób, u których składniki preparatów wypełniających zmarszczki wywołują reakcje alergiczne. Preparat, który bazuje na własnej krwi jest biologicznie obojętny i dlatego nie niesie ze sobą niebezpieczeństwa wystąpienia takich reakcji.

Z zabiegu mogą skorzystać także te panie, które obawiają się ryzka nienaturalnego wyrazu twarzy po wstrzyknięciu botoksu lub nie chcą poddać się operacji plastycznej