Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

News


Wraz z upływem czasu nasza skóra starzeje się. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już nawet u dwudziestokilkuletnich kobiet. Sprawdź, jak skutecznie zapobiegać ich powstawaniu?

Przeglądając się w lustrze zaczynasz zauważać pierwsze oznaki zmarszczek na twarzy? Martwisz się o to, żeby nie rozwinęły się za szybko? Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby Twoja skóra miała młodzieńczy i promienny wygląd jak najdłużej.

 

Chroń skórę przed promieniami słonecznymi!

Promienie słoneczne wywierają znaczący wpływ na proces starzenia się komórek skóry i powstawania zmarszczek. W celu zachowania młodego wyglądu warto zainwestować w wysokiej jakości krem z filtrem UV. Ważne jest również to, aby w słoneczne dni nie zapominać o okularach przeciwsłonecznych. Będą one chronić oczy od „kurzych łapek” powstających na skutek mrużenia.

 

Odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie

Żeby skóra była napięta i pozbawiona zmarszczek, należy jak najwcześniej zakupić kremy, które będą odpowiadały jej potrzebom. Pierwszym i najważniejszym kremem, który powinien znaleźć się na Twojej półce to krem nawilżający. Często bowiem dochodzi do sytuacji, że pierwsze zmarszczki pojawiają się na twarzy w bardzo młodym wieku. Przyczyną takiego stanu jest odwodnienie skóry i jej niewłaściwa pielęgnacja. Osobom z tego typu kłopotami zalecane jest stosowanie kremów nawilżających z dodatkiem witaminy C i retinolu. Preparaty te skutecznie zapobiegną powstawaniu kolejnych niepożądanych bruzd na twarzy.
Ponadto warto pamiętać o tym, żeby jak najwcześniej rozpocząć stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego.

 

Dieta przeciwzmarszczkowa

Właściwa dieta to bardzo ważny element zapobiegania powstawaniu zmarszczek. Ważne, aby była bogata w antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze oraz witaminy, które spowalniają proces starzenia skóry. Skarbnicą tych dobroczynnych substancji są przede wszystkim owoce i warzywa. W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się ich co najmniej 5 porcji. Wartościowym źródłem przeciwutleniaczy jest także zielona herbata, która oprócz zapobiegania powstawaniu zmarszczek, dodatkowo umożliwia gubienie zbędnych kilogramów.