Przebieg zabiegu mezoterapii

News


Mezoterapia to zabieg, który poprawia kondycję skóry, odmładza ją i regeneruje. Jego działanie jest szybkie i niezwykle skuteczne. Sprawdź, jak wykonywany jest zabieg mezoterapii!

Mezoterapia jest zabiegiem niechirurgicznym z zakresu medycyny estetycznej, który regeneruje, odmładza i poprawia wygląd skóry. Technika ta wykorzystuje uraz jako naturalną reakcję skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej oraz produkcji kolagenu i elastyny.  Za pośrednictwem śródskórnego ostrzykiwania aktywnym preparatem następuje poprawa mikrokrążenia w tkance podskórnej oraz zwiększenie metabolizmu komórek tłuszczowych. Zabieg cieszy się powodzeniem ze względu na szybkość widocznych rezultatów odmładzających i regeneracyjnych. Mezoterapia to zabieg, który daje długotrwałe rezultaty w postaci skorygowania zmarszczek, wygładzonej skóry, szybkiej poprawy jej kondycji i wyglądu.

Należy jednak zaznaczyć, że mezoterapia daje najlepsze rezultaty wtedy, gdy przeprowadzana jest w serii kilku zabiegów. Na początek najlepiej jest poddawać się jednemu zabiegowi na tydzień przez okres dwóch miesięcy, a poźniej można potem warto wykonywać jeden zabieg na miesiąc w celu podtrzymania efektu.

 

Jak przebiega zabieg?

Przed zabiegiem mezoterapii należy pamiętać o zmyciu makijażu oraz dokładnym zdezynfekowaniu i osuszeniu skóry.

Podczas wizyty lekarz zaczyna od wywiadu i doboru praparatu, który jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb danego pacjenta. Podawany jest on za pomocą strzykawki o cieniutkiej igle. Zastrzyki wykonywane są w odstępach co 0,5-1,5 cm. Powstałe w ich wyniku ślady szybko znikają, jednak nakłucia mogą powodować lekki ból oraz obrzęki. Niekiedy igła może trafić w naczynko krwionośne, co skutkuje powstawaniem siniaków. Efekty widoczne są już po około 2 minutach od podania, a ich trwałość wzrasta wraz ze zwiększaniem ilości zabiegów.

 

Zalecenia po zabiegu

Bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii nie powinno stosować się masaży oraz używać szorstkich ręczników. Ponadto przez kilka dni nie zaleca się stosowania kremów, spożywania alkoholu oraz korzystania z sauny oraz solarium.