Mezoterapia a lifting
Chcesz, aby Twoja twarz wyglądała świeżo i młodo? Na rynku kosmetycznym jest wiele. Sposobów na redukcję zmarszczek i wygładzenie owalu twarzy. Do najskuteczniejszych zabiegów należą mezoterapia i lifting. Dowiedz się, na czym polegają te zabiegi!
Odmłodzenie przez lifting
Lifting jest najpopularniejszym zabiegiem odmładzającym. To metoda chirurgiczna polegająca na korekcie twarzy w taki sposób, żeby pozbyć się nadmiernej ilości skóry oraz tkanki tłuszczowej. Podczas zabiegu skóra jest nacinana od linii włosów na czole, przez skronie, do skóry za uchem, następnie naciągana, a jej nadmiar usuwany. Zmarszczki na czole, skroniach, policzkach oraz owal twarzy zostają wygładzone. W trakcie wykonywania liftingu pacjentka jest pod narkozą.
Po zabiegu przez kilka pierwszych dni na twarzy może pojawić się opuchlizna i siniaki, które wraz z upływem czasu będą ustępować. Po operacji zaleca się unikanie schylania się, a także podnoszenia ciężkich przedmiotów przez okres co najmniej miesiąca.
W odróżnieniu od zabiegów nieinwazyjnych lifting daje wyjątkowe efekty i nie trzeba go powtarzać często.
Zmarszczki kontra mezoterapia
Mezoterapia również cieszy się dużą popularnością wśród kobiet jednak w przeciwieństwie do liftingu nie jest zabiegiem chirurgicznym. Polega ona na bezpośrednim wprowadzeniu do głębokich warstw skóry właściwego preparatu, który zawiera substancje lecznicze, regenerujące lub odżywcze. W zależności od zdiagnozowanego problemu mogą to być witaminy, kwasy organiczne, kwas hialuronowy, wyciągi roślinne, kofeina albo oligoelementy. Dzięki tym substancjom twarz zyskuje młody, zdrowy i świeży wygląd, skóra staje się jędrna, zregenerowana, a zmarszczki spłycone i mniej widoczne. Mezoterapia stymuluje także produkcję kolagenu i elastyny.
Może być ona wykonana techniką z użyciem igły lub bezigłowo. Pierwszy sposób jest inwazyjny i może powodować ból, dlatego często stosuje się znieczulenie. Druga metoda – nieinwazyjna – polega na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych za pomocą impulsów elektrycznych.
Po zabiegu na twarzy mogą pojawić się zaczerwienienia, obrzęk i drobne krwiaki, dlatego zaleca się pozostanie w domu przez dwa, trzy dni.
- 16 lipca 2020