Zalety mezoterpaii igłowej

News


Dzięki terapii igłowej można odzywić, wzmocnić i wygładzić skórę. Zabiegi tą metodą najczęściej wykonuje się na twarzy, szyi, dekolcie oraz dłoniach, ale mogą być jej poddawane prawie wszystkie obszary ciała. Dowiedz się, dlaczego warto skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu do skóry substancji leczniczych za pośrednictwem iniekcji. W zależności od potrzeby substancje podawane są w naskórek, skórę właściwą lub tkankę podskórną.

Mezoterapii zawdzięczamy m. in. wzrost jędrność skóry twarzy, szyi czy dekoltu, poprawę owalu twarzy. 

Zbieg wykonywany jest za pomocą pistoletu lub manualnie. Pierwszy sposób jest mniej bolesny i trwa krócej, jednak warto zaznaczyć, że metoda manualna odznacza się większą dokładnością, bowiem preparat aplikowany jest dokładnie do wybranej warstwy skóry. Dzięki zastosowaniu znieczulenia zabieg nie musi być bolesny.
 

Efekty mezoterpaii igłowej

Dzięki zastosowaniu mezoterapii skóra zostaje wzbogacona o ważne substancje odżywcze i regenerujące, tj. kwas hialuronowy, witaminy, mikroelementy, aminokwasy, kwasy nukleinowe, biomimetyczne peptydy. Sa to naturalne składniki naszego organizmu, które wzajemnie się wspomagają i uzupełniają swoje działanie.

Zabieg ma korzystny wpływ na leczenie i naprawę różnych uszkodzeń, a także na wzrost produkcji nowych, zdrowych komórek i włókien skóry. W rezultacie otrzymujemy szereg wyraźnie zauważalnych efektów, wśród których można wymienić poprawę nawilżenia i gęstości skóry, przywrócenie napięcia i elastyczności, rozjaśnienie cery, redukcję przebarwień, spowolnienie procesów starzenia oraz spłycenie głębokich i wypełnianie drobnych zmarszczek, np. kurzych łapek, czy zmarszczek mimicznych.

 

Kto może skorzystać z zabiegu?

Należy zaznaczyć, że przebieg terapii oraz dobór preparatów ustalany jest po konsultacji, w trakcie której oceniane są indywidualne problemy skórne każdego pacjenta. Mezoterapia igłowa to zabieg polecany osobom, które ukończyły 18 rok życia i nie mają zmian zapalnych w miejscu zabiegu, np. wysypki, czy krost.

Z zabiegu nie powinno się korzystać w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu.