Mezoterapia igłowa, czy bezigłowa – co wybrać?

News


Poszukujesz skutecznego sposobu na odmłodzenie skóry? Mezoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod rewitalizacji i poprawy kondycji cery. W zależności od indywidualnych potrzeb i predyspozycji skóry możemy wybrać mezoterapię igłową lub bezigłową. Sprawdź, która będzie lepsza dla Twojej cery!

Igła w roli głównej

Mezoterapia igłowa to metoda inwazyjna naruszająca strukturę skóry, polegająca na ostrzykiwaniu jej specjalnym urządzeniem wyposażonym w mikroigły (igła ze strzykawką, pistolet, roller). Zabieg jest bolesny, więc aby uniknąć tego dyskomfortu konieczne jest zastosowanie środków znieczulających. Po samym zabiegu twarz może być podrażniona i zaczerwieniona. Istnieje także ryzyko miejscowego występowania lekkich śladów nakłuć.

Atutami mezoterapii igłowej są jednak wysoka skuteczność działania oraz pewność wniknięcia substancji odżywczych i leczniczych w głębokie warstwy skóry. Dodatkowo efekty odmłodzenia skóry są długotrwałe.

 

Mezoterapia bez ingerencji igły

Polega na wprowadzeniu do skóry substancji odżywczych za pośrednictwem impulsów elektrycznych. Proces ten, zwany elektroporacją, zachodzi za pomocą specjalnego urządzenia, jest metodą nieinwazyjną i bezbolesną.

Mezoterapia bezigłowa to alternatywa dla wszystkich tych, którzy posiadają delikatną i problematyczną skórę, skłonną do zaczerwień. W zależności od jej stanu dobierane są odpowiednie substancje, wśród nich znajdują się między innymi ampułki odżywcze, nawilżające, czy przeciwzmarszczkowe. Dzięki tym substancjom twarz nabiera zdrowego i promienego wyglądu, skóra odzyskuje jędrność, pobudzone zostają procesy jej naprawy, a zmarszczki na jej powerzchni stają się wygładzone i mniej widoczne. Tkanka zostaje także wydrenowana z toksyn, dotleniona oraz pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny.

Niestety odmłodnienie twarzy osiągnięte za pomocą mezoterapii bezigłowej, chociaż szybkie, nie utrzymuje się długotrwale. W celu osiągnięcia satysfakcjonujących rezultatów zalecana jest seria od 8 do 10 zabiegów w dwu lub trzydniowych odstępach. Ponadto aby podtrzymać efekt po pełnej kuracji wskazane jest powtarzanie zabiegu raz w miesiącu.