Wszystko o mezoterapii igłowej – cz. II

News


Popularna mezoterapia uznawana jest za niezwykle skuteczny zabieg estetyczny. Dzięki niej skóra odzyskuje świeży i młody wygląd. Sprawdź, co warto wiedzieć o mezoterpaii igłowej, zanim zdecydujesz się na zabieg!

Mezoterapia igłowa to wprowadzanie w skórę preparatu za pomocą mikronakłuć, które umożliwiają substancjom odżywczym i regeneracyjnym wnikanie do głębokich warstw skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Dzięki temu rezultaty są szybkie i bardziej efektowne.

 

Jak wykonywany jest zabieg?

Istnieje kilka sposobów wykonywania mezoterapii igłowej. Może być ona przeprowadzona za pomocą igły i strzykawki. Ta metoda umożliwia podanie optymalnej ilości preparatu w miejscach wyjątkowo wymagających tj. głębokie zmarszczki.

Preparat można wprowadzić również za pośrednictwem pistoletu posiadającego specjalny automatyczny tryb pracy, który zapewnia równomierne podanie preparatu w obszarze całej partii skóry.

Mezoterapia może być przeprowadzona także za pomocą tzw. rollera, czyli dysku z mikroigłami zainstalowanymi na rolce. Dzięki tej metodzie można uzyskać około 500 tys. mikro-kanałów w ciągu 5 minut.

 

Zalety zabiegu

Mezoterapia igłowa posiada szereg zalet. Jest ona odpowiednia dla każdego typu cery, a jej działanie można dostosowywać w zależności od potrzeb danej skóry. Mezoterapia w widoczny sposób poprawia kondycję skóry, a ryzyko wystąpienia alergii jest minimalne.

Inne zalety to: brak nadwrażliwości skóry na światło, brak trwałych uszkodzeń skóry, wysoka skuteczność i trwałe efekty w odmłodzeniu skóry, cellulicie i rozstępach, a także w przypadku wypadaniu włosów.

 

Wady zabiegu

Zabieg może powodować odczucie dyskomfortu lub lekkiego bólu w trakcie nakłuwania, zaczerwienienie skóry i lekki obrzęk, który utrzymuje się kilka godzin po zabiegu. Niekiedy powstają wybroczyn lub siniaki w miejscu wkłuć, które mogą utrzymywać się kilka dni.

Należy także zaznaczyć, że dla uzyskania satysfakcjonujących efektów potrzebna jest seria systematycznie powtarzanych zabiegów. Dodatkowo koszt zabiegu jest dość wysoki, od 250 zł za jeden zabieg.

 

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

Wśród przeciwwskazań do zabiegu znajduje się ciąża i okres laktacji (karmienie piersią), alergia na składniki preparatu, miejscowe stany zapalne skóry, opryszczka, choroby metaboliczne, choroby autoimmunologiczne oraz choroby nowotworowe.