Mezoterapia igłowa – nie dla wszystkich?

News


Mezoterapia igłowa jest jednym z najpowszechniejszych i najskuteczniejszych zabiegów regeneracyjnych, który polega na ostrzykiwaniu skóry indywidualnie dostosowanymi preparatami. Jednak nie każdy może poddać się temu zabiegowi. Sprawdź, jakie są przeciwwskazania do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa to niechirurgiczna metoda wprowadzaniu do skóry substancji leczniczych za pomocą iniekcji. Zabieg stosowany jest w celu regeneracji, poprawy wyglądu skóry, odmłodzenia, likwidowania przebarwień, eliminowania rozstępów i cellulitu, a także w profilaktyce łysienia. Dzięki śródskórnej aplikacji aktywnego preparatu następuje poprawa mikrokrążenia oraz zwiększenie metabolizmu komórkowego.

Ludzka skóra starzeje się już po 25 roku życia i mimo że proces ten na wczesnym etapie jest zwykle niewidoczny to najlepiej już wtedy rozpoczać działania zapobiegawcze. Na popularność mezoterapii igłowej wpływają szybko widoczne efektów regeneracji skóry, co przekłada się na świetne samopoczucie i zadowolenie pacjentów. Jednak są pewne wyjątki, w przypadku których nie zaleca się korzystanie z mezoterapii igłowej. Zanim zdecydujesz się na zabieg zapoznaj się z przewwskazaniami.

 

W jakich przypadkach mezoterapia igłowa jest niezalecana?

Mezoterapii igłowej nie powinny stosować przede wszystkim kobiety w ciąży oraz

karmiące piersią – będące w okresie laktacji, a także osoby uczulone na składniki

preparatu, u których może dojść do reakcji alergicznych.

Zabieg nie jest wskazany także w przypadku cukrzycy, skłonności do bliznowacenia, choroby nowotworowej, epilepsji, wirusowego zapalenia wątroby, anemii, czy opryszczki w stanie aktywnym. Przeciwwskazanie stanowią także choroby autoimmunologiczne, tj. choroba GRAVESA BASEDOWA, zapalenie tarczycy typu HASHIMOTO, stwardnienie rozsiane, zespół przewlekłego zmęczenia, nużliwość mięśni, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina, gościec mięśniowo-ścięgnisty, czy zespół SJOGRENA.

Inne przeciwwskazania to: skóra źle reagująca na iniekcje, miejscowe stany zapalne (infekcje wirusowe oraz bakteryjne), spożycie alkoholu przed zabiegiem, przyjmowanie w ostatnich dniach leków przeciwzakrzepowych lub niesterydowych leków zapalnych oraz terapia nowotworowa.