Wypełnianie zmarszczek na czym polega?

News


Wolne rodniki, słońce, niezdrowa dieta, stres, upływ czasu zmieniają wygląd naszej skóry. Skutkiem oddziaływania tych czynników są zmarszczki. Najlepszym sposobem ich pozbycia się jest zastosowanie wypełniania zmarszczek. Dowiedz się, na czym polega ten zabieg?

Młoda i gładka twarz to marzenie prawie każdej kobiety, zatem od lat specjaliści opracowują coraz to skuteczniejsze metody zapobiegające starzeniu się skóry. Jednym z najefektywniejszych zabiegów odmładzających jest wypełnianie zmarszczek za pomocą kwasu hialuronowego. Preparat ten zwany również eliksirem młodości doskonale nawilża, wygładza i poprawia elastyczność skóry. Ponadto nie powoduje podrażnień oraz reakcji alergicznych.

 

Jak wygląda zabieg wypełniania zmarszczek?

Przed przystąpieniem do zabiegu, na miejsca w których będzie on wykonywany, aplikowany jest środek znieczulający. Ma on na celu minimalizowanie dyskomfortu odczuwanego przez pacjenta podczas wstrzykiwania wypełniacza. Następnie w wybrane obszary wprowadzany jest kwas hialuronowy. Czynność wykonywana jest za pomocą bardzo cienkich igieł. Preparat wypełnia bruzdy nadając twarzy wyjątkową gładkość oraz elastyczność i sprawiając, że skóra jest optymalnie nawilżona.

Aby uzyskać jak najlepszy rezultat, po zakończeniu zabiegu wstrzykiwania kwasu przeprowadza się masaż ostrzykniętych obszarów. Dzięki temu poddawane korekcie miejsca są dokładnie uformowane i wymodelowane.

Zabieg wypełniania zmarszczek trwa zazwyczaj do 30 minut, efekty są widoczne odrazu po jego zakończeniu i utrzymują się przez około 12 miesięcy. Dla zapewnienia optymalnego okresu trwałości zaleca się unikanie długiej ekspozycji na promienie UV oraz wysokie temperatury. Należy także zaznaczyć, że trwałość wypełnienia jest uwarunkowana przez kilka dodatkowych czynników, tj. wiek, codzienny tryb życia, czy rodzaj miejsca zabiegowego.

 

Zalety zabiegu

Głównym atutem wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym jest natychmiastowe odmłodzenie twarzy. Dodatkowo zabieg ten jest bezpieczny, nie niesie ze sobą negatywnych konsekwencji, tj. reakcje alergiczne i nie wymaga długiego powrotu do sprawności.