Usuwanie zmarszczek – medycyna estetyczna

News


Która z nas nie chciałaby zatrzymać młodego wyglądu jak najdłużej? Szybko rozwijająca się medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów, za pomocą których efektywnie pozbędziemy się niechcianych oznak starzenia się skóry. Dowiedz się, jakie metody usuwania zmarszczek oferują specjaliści z zakresu medycyny estetycznej?

Likwidacja zmarszczek za pomocą ultradźwięków

Ultradźwięki wywołują efekt tzw. sonoforezy, która stanowi korzystny i odprężający sposób wprowadzania w głąb skóry substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Ciepło produkowane przez ultradźwięki w trakcie zabiegu dogłębnie penetruje tkanki, odpręża skórę i mięśnie, a intensywny mikromasaż poprawia przepływ krwi i limfy, metabolizm oraz regenerację komórek. Wnikające głęboko dzięki ultradźwiękom substancje lecznicze działają uszczelniająco na naczynia krwionośne, przyspieszają leczenie zmian trądzikowych, poprawiają kondycję skóry suchej, złuszczającej się, zmęczonej, wiotkiej, niedotlenionej, poszarzałej i dojrzałej. W rezultacie zmarszczki zostają spłycone, a skóra staje się ujędrniona, nawilżona, odżywiona, wygładzona i rozjaśniona.

Odmłodzenie dzięki laserowi

Podczas zabiegów z wykorzystaniem lasera wytwarzany jest kolagen, który stymuluje produkcję nowych komórek skóry. Dzięki takim zabiegom można osiągnąć efektowne i trwałe rezultaty odmłodzenia. Przy wyborze konkretnego zabiegu należy jednak zaznaczyć, że intensywne lasery ablacyjne ranią skórę, z tego względu po zabiegu pacjent potrzebuje czasu na rekonwalescencję. Mniej intensywne zabiegi laserowe z kolei podgrzewają skórę, optymalizując wytwarzanie kolagenu i elastyny. Nie niszczą one skóry, jednak wymagają kilkakrotnego powtórzenia zabiegów.

Zmarszczki kontra kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody w skórze wpływając na jej nawilżenie, a także sprężystość i gładkość, jednak wraz z wiekiem jego poziom w organizmie maleje, co skutkuje powstawaniem zmarszczek.

Specjaliści z zkaresu medycyny estetycznej wykorzystują kwas hialuronowy do wypełaniania i wygładzania zamrszczek. Cieszy się on popularnością, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych, jest skuteczny i bezpieczny.