Wszystko o mezoterapii igłowej – cz. I

News


Popularna mezoterapia uznawana jest za niezwykle skuteczny zabieg estetyczny. Dzięki niej skóra odzyskuje świeży i młody wygląd. Sprawdź, co warto wiedzieć o mezoterpaii igłowej, zanim zdecydujesz się na zabieg!

Mezoterapia to jedna z najpopularniejszych metod stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej, której celem jest wprowadzenie w skórę różnych substancji aktywnych poprawiających jej nawilżenie, uzupełniających niedobory witamin i minerałów, wspomagających mikrokrążenie, odmładzających oraz zwiększających napięcie i elastyczność.

 

Wnikanie substancji w skórę

Naskórek stanowiący zewnętrzną części skóry ochroni głębsze warstwy przed przenikaniem substancji szkodliwych, np. m.in. promieniowania UV, zanieczyszczeń, czy alergenów. Dzieje się tak dzięki wytworzeniu mechanizmów obronnych, takich jak m.in. keratynizacja (proces całkowitej wymiany komórek naskórka). Aczkolwiek to, co ma zagwarantować wymianę uszkodzonych komórek na nowe, jest niemałą przeszkodą dla przenikania substancji aktywnych zawartych w tradycyjnych preparatach kosmetycznych. Według badań tylko około 0,3% związków dostarczanych z zewnątrz jest w stanie przeniknąć do skóry przez warstwę naskórka. Mezoterapia stanowi rozwiązanie tego problemu, bowiem wtłacza cenne dla skóry substancje w głębokie warstwy skóry.

 

Jakie są wskazania do mezoterapii igłowej?

Występuje szereg aspektów, w kórych mezoterapia igłowa sprawdza się doskonale. Wśród nich jest profilaktyka przeciwstarzeniowa, czyli zapobieganie trwałym uszkodzeniom skóry i oznakom starzenia się twarzy, szyi, czy dekoltu. Mezoterapia pobudza także metabolizm komórek skóry, poprawia jej elastyczności i jędrności, zwiększa produkcję kolagenu i elastyny. Zabieg wpływa korzystnie na skórę poszarzałą, zmęczoną, odwodnioną oraz zniszczoną działaniem slońca. Mezoterapia to również jedna z najskuteczniejszych metod likwidacji rozstępów. Dzięki wprowadzaniu substancji odbudowujących uszkodzenia skóry bezpośrednio w ubytek zmniejsza nawet kłopotliwe białe rozstępy.

Za pomocą zabiegu można ponadto zwalczać cellulit, bowiem poprawia on mikrokrążenie oraz przyspiesza proces spalania tłuszczów.

Inne wskazania do mezoterapii to: zwiotczenia skóry różnych obszarów ciała, blizny potrądzikowe i pourazowe, osłabione cebulki włosowe i nadmierne wypadanie włosów.