Jak zapobiegać powstawaniu zmarszczek?

Wraz z upływem czasu nasza skóra starzeje się. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już nawet u dwudziestokilkuletnich kobiet. Sprawdź, jak skutecznie zapobiegać ich powstawaniu?

Przeglądając się w lustrze zaczynasz zauważać pierwsze oznaki zmarszczek na twarzy? Martwisz się o to, żeby nie rozwinęły się za szybko? Na szczęście jest kilka sposobów na to, aby Twoja skóra miała młodzieńczy i promienny wygląd jak najdłużej.

 

Chroń skórę przed promieniami słonecznymi!

Promienie słoneczne wywierają znaczący wpływ na proces starzenia się komórek skóry i powstawania zmarszczek. W celu zachowania młodego wyglądu warto zainwestować w wysokiej jakości krem z filtrem UV. Ważne jest również to, aby w słoneczne dni nie zapominać o okularach przeciwsłonecznych. Będą one chronić oczy od „kurzych łapek” powstających na skutek mrużenia.

 

Odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie

Żeby skóra była napięta i pozbawiona zmarszczek, należy jak najwcześniej zakupić kremy, które będą odpowiadały jej potrzebom. Pierwszym i najważniejszym kremem, który powinien znaleźć się na Twojej półce to krem nawilżający. Często bowiem dochodzi do sytuacji, że pierwsze zmarszczki pojawiają się na twarzy w bardzo młodym wieku. Przyczyną takiego stanu jest odwodnienie skóry i jej niewłaściwa pielęgnacja. Osobom z tego typu kłopotami zalecane jest stosowanie kremów nawilżających z dodatkiem witaminy C i retinolu. Preparaty te skutecznie zapobiegną powstawaniu kolejnych niepożądanych bruzd na twarzy.
Ponadto warto pamiętać o tym, żeby jak najwcześniej rozpocząć stosowanie kremu przeciwzmarszczkowego.

 

Dieta przeciwzmarszczkowa

Właściwa dieta to bardzo ważny element zapobiegania powstawaniu zmarszczek. Ważne, aby była bogata w antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze oraz witaminy, które spowalniają proces starzenia skóry. Skarbnicą tych dobroczynnych substancji są przede wszystkim owoce i warzywa. W codziennym jadłospisie powinno znaleźć się ich co najmniej 5 porcji. Wartościowym źródłem przeciwutleniaczy jest także zielona herbata, która oprócz zapobiegania powstawaniu zmarszczek, dodatkowo umożliwia gubienie zbędnych kilogramów. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *